Naprawa samochodu – na jakie części postawić?

Dbanie o samochód to dla wielu kierowców bułka z masłem. Niektórzy jednak mają z tym problem. Szczególnie, jeśli w aucie pojawi się usterka. Dla niektórych oczywistym jest, że należy kupić nowe części, które teoretycznie pozwolą na dłuższą eksploatację, jednak wielu kierowców boryka się z dylematem, czy jednak nie postawić na używane, które, jeżeli są w dobrym stanie także posłużą im przez długi czas.

Przeglądając oferty z częściami samochodowymi łatwo zauważyć, że nowe części kosztują krocie, zaś używane, które całkowicie zalały rynek są o kilka, a nawet kilkanaście procent tańsze. Można zatem stwierdzić, że lepiej jest kupić części zamienne z drugiej ręki, bo kilka stówek zawsze zostanie w kieszeni. Czy aby na pewno? Często okazuje się, że takie myślenie jest złudne, bowiem używane części, to tak naprawdę loteria. Pamiętaj – nie zawsze trafisz na uczciwego sprzedawcę, który od razu powie Ci, że z używanym silnikiem, który właśnie chcesz od niego kupić jest coś nie tak.  

W poniższym artykule chcemy Wam pokazać zalety kupna zarówno części nowych, jak i używanych. Bo nie ma co ukrywać – każde rozwiązanie ma zawsze swoje plusy.

 

Części samochodowe – gdzie najłatwiej je dostać?

Jeśli choć raz miałeś problem z samochodem i próbowałeś go samodzielnie rozwiązać, doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, gdzie znaleźć odpowiednie części. Może się jednak okazać, że Twoje auto nigdy nie szwankowało albo, że zawsze oddawałeś je do mechanika. W takim wypadku na pewno będziesz miał problem ze znalezieniem dobrego miejsca, w którym bez problemu kupisz potrzebną Ci część. Dlatego chcemy pokazać Ci kilka miejsc,w których będziesz mógł dokonać odpowiednich zakupów.

Pierwszym i najbardziej naturalnym miejscem, w którym znajdziesz części samochodowe jest stacjonarny sklep z częściami samochodowymi, który prowadzony jest przez osoby nie powiązane z producentem. Tutaj z pewnością znajdziesz wiele części do swojego samochodu. Jeżeli jednak okaże się, że akurat danego asortymentu nie ma, sprzedawca z pewnością zaproponuje Ci jego zamówienie i będziesz mógł odebrać go po jednym, dwóch dniach od złożenia dyspozycji. Takie sklepy cieszą się ogromną popularnością wśród majsterkowiczów, którzy sami lubią grzebać przy swoim aucie. Dla nich wybranie się w sobotni poranek do takiego miejsca, to sama przyjemność, nie przykry obowiązek.

Dla wielu właśnie taki sklep jest najlepszy, bowiem możesz porozmawiać ze sprzedawcą. Dodatkowo, kiedy okaże się, że część nie pasuje lub najzwyczajniej w świecie doszło do pomyłki, możesz liczyć na to, że reklamacja zostanie rozpatrzona o wiele szybciej, niż w innych miejscach z częściami samochodowymi. W praktyce, często okazuje się jednak, że niestety sklep stacjonarny może mieć wiele wad, a zalety wymienione powyżej, to tylko subiektywne odczucie klienta. O jakich wadach mowa? Otóż okazuje się, że cena określonej części może zwalić Cię z nóg. Tak, wybierając się do sklepu stacjonarnego musisz liczyć się z cenami o wiele wyższymi, niż w sklepach internetowych. Nie bój się zatem kupować w tych drugich, bowiem może okazać się, że określona część, nawet z kosztami przesyłki w sklepie internetowym może być znacznie tańsza. Jak więc się okazuje, sklep stacjonarny może być dobry dla właściciela warsztatu samochodowego, który przy zakupie dużej ilości części, może liczyć na spore rabaty. Zwykły kierowca, dla którego naprawa samochodu, to hobby, raczej powinien skupić się na zakupach w sieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *