Nowe części samochodowe – gdzie kupić, żeby nie przepłacić?

Samochód, który się psuje, nie wróży nic dobrego. Jedyne, czego możesz się spodziewać, to nieplanowane wydatki. Właśnie przy nich pojawia się w Twojej głowie pytanie – wydać na naprawę mniej czy więcej? Co to oznacza. Ano to, czy skupić się na częściach używanych czy nowych. Wiemy – dbanie o samochód nie należy do najłatwiejszych.

Jak ustaliliśmy w poprzednim artykule – zakup używanych części nie zawsze się opłaca, bowiem w praktyce okazuje się często, że samochód musi być naprawiany kolejny czas, bo używany komponent, który został zamontowany nie działa tak, jak powinien. Wychodzi na to, że zamiast kupować tańsze zamienniki, warto skupić się na zakupie nowej części, która z pewnością spełni swoją funkcję. I tutaj zapewne powiesz – “ale nowe części są strasznie drogie”. Po części będziesz miał rację. Jeżeli wybierzesz się do sklepu stacjonarnego, musisz liczyć się z tym, że zapłacisz kilkadziesiąt, a nawet kilkaset złotych więcej, niż za część używaną. Ale my mamy na to sposób, który chcemy Ci przedstawić poniżej.

Nowe części samochodowe mogą być tanie

Zanim z płaczem wydasz kilka stówek na nowe części samochodowe w sklepie stacjonarnym, poszukaj ich w sieci. Tak, to jeden ze sposobów, aby zaoszczędzić na zakupach. Co ważne, w sklepie online zapewne będziesz miał większy wybór, aniżeli w najbliższym stacjonarnym. W zależności od modelu samochodu i części, jakiej akurat potrzebujesz, jesteś w stanie zaoszczędzić od kilkudziesięciu nawet do kilkuset złotych. Fakt, jeżeli potrzebujesz części na cito, niestety sklep internetowy nie wchodzi w rachubę, bowiem na kupione części musisz poczekać kilka dni. Jeśli jednak nie spieszy Ci się bardzo, wówczas jest to jedno z najlepszych rozwiązań.

Innym mankamentem dla wielu osób jest fakt, że nie mogą dotknąć części, sprawdzić, czy faktycznie będzie pasowała do ich modelu samochodu. Chcemy Ci w tym miejscu udowodnić, że to nie jest żaden problem. Dlaczego? Jeżeli nie masz pewności, skontaktuj się z działem obsługi klienta działającym w każdym sklepie internetowym i podaj nr VIN auta. Osoba po drugiej stronie sprawdzi, czy część, którą chcesz kupić, będzie pasowała do Twojego auta. Proste, prawda?

Pamiętaj, zakupy online poza oszczędnościami gwarantują Ci także wygodę. Oszczędzasz ogromną ilość czasu, którą spędziłbyś w korkach i w sklepie stacjonarnym. A tak – siadasz wygodnie na kanapie lub w fotelu, wybierasz odpowiednią część, a za klika dni kurier puka do Ciebie z zamówionym towarem.

Nie martw się także gwarancją. Zazwyczaj sklepy internetowe oferują taką samą gwarancję, jak sklepy stacjonarne. Nie musisz zatem zastanawiać się, czy w momencie zepsucia części, będziesz mógł liczyć na złożenie reklamacji. Oczywiście nie powinno z tym być żadnego problemu.

Mamy nadzieję, że udało nam się przekonać Cię do tego, że zakup nowych części samochodowych to żaden problem. A zapewniamy, że są one o wiele lepsze, aniżeli używane, które falą zalały rynek samochodowy. Decyzja należy do Ciebie. Mamy nadzieję, że będzie słuszna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *