Wakacje, majówka, nieplanowany wypad w góry – przed każdym wyjazdem sprawdź dokładnie stan i wyposażenie samochodu

Jesteś szczęśliwym posiadaczem samochodu? Zdajesz sobie zatem zapewne sprawę z faktu, że taki stan rzeczy, to nie tylko przyjemność, ale również obowiązek. Dbanie o samochód jest właśnie takim obowiązkiem, który powinieneś wypełniać regularnie. Jeżeli jednak nie masz na to czasu albo trochę Ci się zapomniało, sprawdź swoje auto przed dalszym wyjazdem. Nie chciałbyś chyba, aby w czasie drogi auto stanęło na środku i nie chciało ruszyć dalej. Jeśli przeraża Cię wizja wkurzonej żony i płaczących dzieciaków na tylnym siedzeniu, nie lekceważ tego. Nie wiesz na co dokładnie zwrócić uwagę? Nie martw się, w poniższym artykule znajdziesz cenne wskazówki, które pozwolą Ci wykonać zadanie w 100%.

Stan techniczny pojazdu – to podstawa, o której powinien pamiętać każdy kierowca

Stan techniczny pojazdu, to rzecz, którą powinieneś sprawdzać regularnie, nie tylko przed wyjazdem. Niemniej jednak, przed wakacjami czy majówką, koniecznie udaj się do mechanika i skontroluj następujące elementy:

  • stan opon – dokonajcie przeglądu, który pozwoli Wam odnaleźć ewentualne uszkodzenia, sprawdź również stan bieżnika i napompuj koła. Pozwoli Ci to dostosować ciśnienie w oponach do ciężkości auta. Pamiętaj, że przy wyjazdach zabierasz o wiele więcej rzeczy, niż w normalną podróż do pracy czy teściów.
  • oświetlenie – posprawdzaj żarówki i działanie wszystkich rodzajów świateł. Policja może nawet zabrać Ci dowód rejestracyjny, jeżeli coś w tym aspekcie będzie nie tak.
  • poziomy płynów – to one są odpowiedzialne za dobrą pracę silnika i hamulców. Nie powinieneś zatem lekceważyć tego aspektu. Sprawdź poziom oleju, płynu chłodzącego, jak również tego, którym spryskujesz szyby. No i oczywiście przydałoby się sprawdzić stan benzyny. Bez niej daleko nie zajedziesz!
  • mechanika – jest to jedna z najistotniejszych spraw, bez sprawnego mechaniczne samochodu raczej daleko nie zajedziesz

Wyposażenie samochodu – co powinieneś zabrać ze sobą w podróż?

Choć odpowiednie wyposażenie samochodu nie powinno być dla Ciebie niespodzianką, poniżej przedstawiamy najważniejsze elementy, który musisz mieć ze sobą w podróży:

  • trójkąt ostrzegawczy, gaśnica i apteczka – to podstawowy zestaw, który powinieneś codziennie mieć w samochodzie, nie tylko podczas wyjazdu
  • kamizelki odblaskowe w ilości 5 szt. (jeżeli na tyle osób jest zarejestrowany samochód)
  • komplet zapasowych żarówek – nigdy nie wiesz, kiedy przepali Ci się ten element wyposażenia. A bez sprawnych świateł nie możesz jechać…
  • komplet zapasowych bezpieczników

Tak wyposażony, oczywiście z dodatkowymi bagażami możesz jechać w podróż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *