Przebita opona nie musi być problemem – jak zminimalizować ryzyko uszkodzenia?

Dbanie o samochód to podstawa udanej jego eksploatacji. Nie każdy kierowca jednak zdaje sobie z tego sprawę, co skutkuje tym, że w najmniej odpowiednim momencie jego auto odmawia posłuszeństwa. Dziś chcielibyśmy Wam pokazać, że odpowiednia, a przede wszystkim regularna opieka sprzyja zminimalizowaniu niespodzianek na drodze, w tym także uniknięcia przebitej opony.

Zapewne zdajesz sobie sprawę z faktu, że do uszkodzenia opony może dojść przez cały rok. Jeżeli jednak odpowiednio zadbasz o ogumienie, wówczas to ryzyko możesz znacznie zmniejszyć, a co ciekawe – nawet całkowicie wyeliminować.

Uszkodzenie opony – na co uważać?

Zapewne nie raz okazało się, że jadąc ulicą najechałeś na śrubę, gwóźdź lub ostre kamienie, co spowodowało, że Twoja opona została uszkodzona do stopnia, który spowodował wizytę u wulkanizatora. Zapewne zapamiętałeś miejsce, w którym doszło do uszkodzenia i dziś już wiesz, że aby uniknąć tego typu kłopotu trzeba zachować szczególną ostrożność. Szczególnymi miejscami, w których dochodzi do awarii opon są place budowy, które obejmują nie tylko budowę biur czy budynków mieszkalnych, ale również roboty drogowe. Dbanie o samochód w tego typu miejscach jest szczególnie polecane.

Jak wspomnieliśmy – ostre kamienie, gwoździe pozostawione na drodze, to najczęstsze przyczyny uszkodzenia ogumienia. Uważaj na nie szczególnie w czasie i po deszczu, bowiem w tym momencie poza oponą, taki element jest w stanie uszkodzić także stalowe opasanie.

Jeżeli myślisz, że tylko przebicie opony jest w stanie ją uszkodzić, poniżej chcielibyśmy przedstawić Ci sytuację, która wybije Cię z tego myślenia. Otóż nie tylko.

Kolejną, bardzo często spotykaną przyczyną awarii ogumienia jest zbyt niskie ciśnienie w oponie. Okazuje się, że prosty manewr wjazdu na krawężnik ze źle napompowana oponą może skończyć się uszkodzeniem ściany bocznej tego elementu. Odkształcenie, które powstaje na skutek jeżdżenia ze zbyt niskim ciśnieniem sprawia, że ściana boczna staje się bardzo podatna na uszkodzenia. Szczególnie, jeżeli na swej drodze napotka przeszkodę w postaci krawężnika. Ważną dla Ciebie informacją powinien być fakt, że tak uszkodzona opona nadaje się jedynie do utylizacji. Raczej żaden wulkanizator nie podejmie się naprawy takiej opony, bowiem jest to nie tylko niewskazane, ale również niezwykle niebezpieczne. Pamiętaj zatem o tym, aby utrzymywać odpowiednie ciśnienie w oponach. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych strat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *